OpenOffice.lt / Pagalba naudotojams / Dažni klausimai (FAQ) / Bendri klausimai

Bendri klausimai

Kaip pakeisti pagrindinį dokumentų formatą

Jei norite, kad visus su LibreOffice ar OpenOffice programomis sukurtus dokumentus galėtų atverti ir senesnės MS Office programos:
LibreOffice/OpenOffice meniu paspauskite Priemonės(Tools)–>Parinktys...(Options), tada kairiame šone pasirinkite Įkėlimas ir įrašymas“(Load/Save)–>Bendrosios parinktys“(General).
Atsidariusio nustatymų lango apačioje, k

airėje pusėje pasirinkite Dokumento tipas“(Document type)–>Teksto dokumentas“(Text document) ir tada dešinėje pasirinkite Visada įrašyti taip“(Always save as)–>„Microsoft Word 97/2000/XP/2003“, tada kairėje pasirinkite Dokumento tipas–>Skaičiuoklės dokumentas“(Spreadsheet) ir tada dešinėje pasirinkite „Microsoft Excel 97/2000/XP/2003“, galiausiai kairėje pasirinkite Dokumento tipas–>Pateiktis“(Presentation) ir tada dešinėje pasirinkite „Microsoft PowerPoint 97/2000/XP/2003

Naujausios MS Office 2007/2010 programos gali atverti ir įrašyti standartizuotu OpenDocument (ODF) formatu, todėl keičiantis dokumentais su naujausiomis programomis nebūtina keisti dokumentų formato.

Kaip pagreitinti OpenOffice/LibreOffice programų pasileidimą bei dokumentų atvėrimą?

Jei dažnai naudojate OpenOffice ar LibreOffice programas (rašyklę Writer, skaičiuoklę Calc ar kitas) arba tiesiog norite, kad LibreOffice greičiau pasileistų ir greičiau atvertų kompiuteryje esančius dokumentus - rekomenduojame įjungti sparčiąją paleistį (Quickstarter):

 • Viršutiniame meniu paspauskite Priemonės(Tools)->Parinktys...(Options), tada kairiame šone pasirinkite „OpenOffice“(LibreOffice)->Atmintinė(Memory) ir uždėkite varnelę "Įjungti sparčiąją paleistį"(Enable systray Quickstarter).

Jei norėsite laikinai išjungti sparčiąją paleistį - paspauskite dešinį pelės klavišą ant OpenOffice ar LibreOffice ikonėlės, įprastai atsirandančios ekrano dešiniam šone apačioje arba viršuje (šalia laikrodžio) ir atsiradusiame meniu pasirinkite "Baigti sparčiąją paleistį"(Exit Quickstarter).
Beje, OpenOffice ir LibreOffice programų pasileidimas tapo pastebimai greitesnis versijoje 3.2, jei pas jus vis dar senesnė versija - rekomenduojame atnaujinti, žr.: akl.lt/naujienos/?id=naujiena_1014

Kaip įdiegti rašybos tikrinimą ar skiemenavimą į OpenOffice 3.x ?

Trumpa instrukcija:

 1. Parsisiųskite Lietuvių rašybos tikrinimo žodyną OpenOffice 3.x paketui
 2. OpenOffice.org 3.x paketo programos viršutiniame meniu pasirinkite „Priemonės“-> „Plėtinių tvarkytuvė“ (Tools->Extension Manager)
 3. Plėtinių tvarkytuvės“ (Extension Manager) lange paspauskite mygtuką „Pridėti...“ (Add...) ir pasirinkite atsisiųstą žodyno failą dict-lt.oxt
 4. Palaukite kol įdiegs rašybos tikrinimo žodyną žodyną ir uždarykite „Plėtinių tvarkytuvės“ (Extension Manager) langą
 5. Lietuvių kalbos rašybos tikrinimas jau veiks OpenOffice.org programoje:

Teksto rašybos tikrinimo kalbą galima pasikeisti iš viršutinio meniu išsirinkus Priemonės->Kalba“ (Tools->Language) -> „Visam tekstui“ ar „Pastraipai“ ar „Atrankai“ (pažymėtam tekstui).

Kaip įdiegti rašybos tikrinimą OpenOffice.org 2.x?

Trumpa instrukcija:

 1. Paleidžiate OpenOffice.org 2.x programą
 2. Viršutiniame meniu pasirinkite „Priemonės“->„Parinktys...“, tuomet „Nustatymų“ dialoge pasirinkite „Kalbos nuostatos“->„Kalba“ ir nustatykite „Rašybos tikrinimo kalba“->Lietuvių. Jei šalia lietuvių kalbos yra uždėta vartelė su užrašu ABC, tai reiškia, kad lietuvių rašybos tikrinimo žodynas jau yra įdiegtas ir toliau aprašytų žingsnių vykdyti nereikia (nuo OpenOffice.org 2.3 versijos lietuvių kalbos žodynas yra iškart).
 3. Failas->Vedliai->Diegti naujus žodynus (File->Wizards->Install new dictionaries)
 4. Pasirenkate sąsajos kalbą "Lietuvių"
 5. Toliau sekate instrukcijomis ir viskas suinstaliuojama automatiškai.

Pažymėto teksto rašybos tikrinimo kalbą galima pasikeisti iš viršutinio meniu išsirinkus „Formatas“->„Rašmenys...“ ir atsiradusiame dialoge, kortelėje „Šriftas“ nustatykite „Kalba“->„Lietuvių“

Kaip nustatyti lietuvių kalbą OpenOffice.org programoms (sąsajai)?

Naudotojo sąsajos (OpenOffice.org programų meniu, mygtukų, pranešimų ir t.t.) kalbos pakeitimas:
1. Įdiekite lituanizacijos paketą (žr. instrukcijas čia: http://openoffice.lt/parsisiuntimai).
2. Paleiskite bet kurią OpenOffice.org paketo programą, pvz. tekstų redagavimo programą Writer.
3. Iš viršutinio meniu išsirinkite Tools->Options...
4. Atsidariusiame lange, kairėje pusėje sąraše pasirinkite "Language Settings"->Languages
5. Dešinėje pusėje viršuje, šalia "User Interface", pasirinkite "Lietuvių" (Lithuanian) ir paspauskite mygtuką "OK"
6. Užverkite visus OpenOffice.org programų langus (File->Exit (Ctrl+Q)) ir išjunkite sparčiają paleistį (Quickstarter) arba perleiskite kompiuterį iš naujo.

Rašybos tikrinimo kalbos nustatymas:

 •  

  Viršutiniame meniu pasirinkite Priemonės->„Parinktys...“, tuomet „Nustatymų“ dialogo kairiam šone pasirinkite „Kalbos nuostatos“->„Kalba“ ir nustatykite „Rašybos tikrinimo kalba“->Lietuvių. Jei šalia lietuvių kalbos yra uždėta vartelė su užrašu ABC, tai reiškia, kad lietuvių rašybos tikrinimo žodynas jau yra įdiegtas (nuo OpenOffice.org 2.3 versijos lietuvių kalbos žodynas yra iškart).

   

 •  

  Pažymėto teksto rašybos tikrinimo kalbą galima pasikeisti iš viršutinio meniu išsirinkus Formatas->„Rašmenys...“ ir atsiradusiame dialoge, kortelėje „Šriftas“ nustatykite „Kalba“->„Lietuvių“ arba viršutiniame meniu pasirinkus Priemonės->Kalba